Разбира се, че са различни, щом сме им дали различни имена. Но от друга страна ние „естествено“ сме убедени, че без маса няма гравитационно поле (а обратното?). Може би гравитационното поле на всяка частица играе ролята на среда с възможност за вълнообразно движение (вместо онази течност, фиг. 3 и 4). Отдавна е известно (Фурие анализът), че ако заряд се движи с постоянна скорост v, неговото поле може да се разложи на плоски монохроматични вълни с дължина на вълната λ (или честота υ/λ = kυ = ω), където k е вълновият вектор. Гравитационното поле на една малка маса има същата форма, каквато има електрическото поле на един заряд. Гравитационното поле на малка маса формално се разлага на плоски гравитационни вълни със същата дължина на вълната (1/λ = k). Остава да направим „естественото“ допускане, че k е вълновият вектор на Луи де Бройл, който е еднакъв за всички частици и зависи от масата им: k = m0υ0/(1 – υ2/c2)1/2. По-нататък можем да използваме „естествените“ си знания, за да обясним интерференцията и дифракцията на частиците (фиг. 3 и 4) и те да станат част от нашата култура. Излиза, че λ и ω са характеристики на гравитационното поле, което не може да съществува без частицата (и обратното), а константата на Планк () обединява гравитационното поле и частиците: = pλ или = J/ω (J и p са пълните енергия и импулс на частицата, включващи приноса на гравитационното поле). Фотонът също притежава маса и гравитационно поле. При взаимодействието на фотона с други частици гравитационното поле може да се разсее и енергията на новия фотон да намалее. Намалението е нищожно, но то води до „червено отместване“ на спектралните линии. Фотоните, достигащи до нас от по-далечните галактики, си взаимодействат с повече частици, имат по-голямо червено отместване и то сигурно маскира „виолетовото отместване“ на приближаващите се галактики. Може да се окаже, че далечните галактики имат червено отместване, което не се дължи само на техните скорости. Тогава „Големият взрив“ („Big Ben“), сътворяването на нашата Вселена – би било също голяма илюзия… Получените резултати (без да е рухнала квантовата механика) са описани в [2]. Тук ние имаме възможност само да споменем някой резултати, като препратим читателя към съответните публикации.
https://www.phys.uni-sofia.bg/annual/archive/101/full/GSU-Fizika-101-05.pdf
Тяг обектите, маса, гравитация
.
https://youtu.be/hOWaXi0I2YE
Световен пробив: Растенията издават звуци!
Изследването е публикувано в списанието, клетка.

Старият град
Старият град се намира върху вдадения в Адриатическо море полуостров в центъра на Будва. В миналото Старият град е бил на малък остров, който впоследствие се е свързал със сушата с пясъчен провлак и се е превърнал в полуостров. Заобиколен е от укрепления от XV в. с порти, кули и крепостни стени. Има пет входа към Стария град, където можете да се насладите на тесните улички и паметниците на средновековната култура. Повечето сгради в Стария град са строени по венециански дизайн, посетете и трите основни църкви, намиращи се там – “Свети Иван” (VII в.), “Дева Мария от Пунта” (840 г.) и “Света Троица” (1804 г.)
Църквата “Свети Йоан”
Към църквата “Свети Йоан” през 1867 г. е пристроена камбанария, която съществува до днес. Храмът разполага с богата библиотека, даваща сведения за историята на града в края на XVIII в.
Църквата “Свети Сава”
Предполага се, че малката църква “Свети Сава” с размери едва 3х5 м е построена през XIV в. Днес е само туристическа атракция и в нея не се извършват църковни ритуали.
Остров Свети Стефан
Остров Свети Стефан е най-престижният курорт на Черна гора. Гъсто построените вили са наредени една до друга на скала в морето, свързана със сушата чрез провлак. В миналото островът се е използвал за отбрана, за което напомнят запазените до днес оръдия. От средата на миналия век се развива като луксозен курорт, с който се свързват имената на София Лорен, Кърк Дъглас, Силвестър Сталоун, Джереми Айрънс и много други.
Остров Свети Никола
Организирайте си еднодневна екскурзия до остров Свети Никола, където има ресторант и два плажа. На самия остров има много диви животни.
Плажове
Могрен е най-популярният плаж по Будванската ривиера, сгушен между няколко големи скали. До него се стига по 500-метрова пътека от Стария град. Други популярни плажове са Ричардова глава, Словенска плажа, Пизана. Не по-малко атрактивни са плажовете в близките крайбрежни селища като Бечици, Тръстено, Милочер и Свети Стефан. Някои от тях са притегателна точка за политици, заможни посетители и филмови звезди. В легендарната “Вила 118″ в града-хотел Свети Стефан наемът достига 1500 долара на ден.
https://www.nasamnatam.com/grad/budva-zabelejitelnosti.html
Таг Будва забележителности